Yapı Şap Nemi Kurutma
  • Yapı şap nemi kurutma sadece şapın kurutulması sorunun çözümü olmamakta kurutma işlemi sonrasında şap tamamen betondan ayrılmalı ve beton şaptan arındırılmalı.
  • Nemtek Nem Alma Firmasi
( Toplam Puan : 86 ) ( Oyveren : 29 ) ( ortalama : 75 )

Yapı Şap Nemi Kurutma

Yapı şap nemi kurutma sadece şapın kurutulması sorunun çözümü olmamakta kurutma işlemi sonrasında şap tamamen betondan ayrılmalı ve beton şaptan arındırılarak tekrar şaplama işlemi yapılarak kurutma işlemi sağlıklı bir şekilde kurutma cihazı ile yapılmalıdır.

Yapı şap nemi kurutma cihazı sahip olduğu özellikler ile kısa süre içerisinde kurutma işlemini gerçekleştirmekte ve gerçekleştirilen kurutma işlemi sonrasında ortamda nem dengesi sağlandığı için ilerleyen dönemlerde nemlenme ve rutubetlenme sorunları ile karşılaşılma ihtimali ortadan kalkmaktadır.

Kurutma cihazı sahip olduğu güçlü motoru sayesinde harcadığı elektrik enerjisinin tamamını ısı enerjisine çevirebilmektedir.

Bu ısıyı geniş menfezleri ve yüksek üfleme gücü ile şap atılana üfleyerek şapın üzerinde bulunan nemi yoğunlaştırıp suya dönüştürmektedir. Nem suya dönüştürüldükten sonra kurutma cihazlarının depolarında hapsedilmektedir.

Şap Kurutma cihazları sahip oldukları yüksek depo kapasitelerine göre şap nemi kurutma işlemi yapabilmektedirler.

Depolarının tamamı dolduktan sonra, cihaz kendisini otomatik olarak durdurmakta ve depo dolu uyarısı vermektedir. Bu süreçten sonra deponun boşaltılması gerekecek ve sonrasında tekrar kurutma işlemine devam edilebilecektir.

Firmamızdan satın alabileceğiniz ya da kiralayabileceğiniz cihazlarımızın tamamının deposunun boşaltılmasına gerek kalmadan kurutma işlemi yapabilme özellikleri mevcuttur.

Bu özelliklerinin kullanılabilmesi için gerekli olan tek şey cihazın depo kısmına bağlanacak orijinal bir tahliye hortumudur.

Bu tahliye hortumu sayesinde cihazın ortamdan uzaklaştırdığı nem depoda biriktirilmeden dışarıya tahliye edilmekte ve cihazın deposu dolmadığı için durmadan çalışabilmektedir.

Durmadan çalışabilme sırasında şap kurutma cihazlarımızın hiçbiri kesinlikle performans düşümü yaşamamakta ve ilk çalıştığı performansı ile saatler boyu çalışabilmektedir.

Cihazlarımızın tamamı taşınabilir özelliğe sahip olduğu için geniş ve yüksek alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ayrıca taşıma esnasında sadece basit bir itme gücü yeterli gelmektedir.

Çünkü cihazın kendisi ağır olsa da tekerlekleri sayesinde sanki bir el arabası kullanırmış gibi kullanılabilmektedir.

Ayrıca şap üzerine uygulanacak olan parke, seramik, ahşap ve epoksi gibi malzemelerinde uygulanmasının mümkünü olmamakta uygulansalar bile çok kısa bir süre içerisinde bu malzemeler deforme olmaktadır.

Kurutma cihazı dışından kullanılan en çok cihaz normal ısıtma için kullanmakta olduğumuz elektrikli ısıtıcılar olmaktadır. Bu elektrikli ısıtıcılar kurutma cihazlarının yaptıkları gibi şapı derinlemesine ve eşit şekilde değil, sadece yüzeysel ve farklı ısı derecelerinde kurutmaktadır.

Bu durumda başta şap olmak üzere, betona da hasar vermekte nemlenme ve rutubetlenme sorunlarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Yapılarda şap nemi kurutma işleminde kullanılan diğer bir yöntem ise genelde büyük fanlar ile bir havalandırma yaratarak bu hava sayesinde şapın kurumasının sağlanmaya çalışılması olmaktadır.

Ancak bu durumda ilerleyen zamanlarda şapın üzerine uygulanacak olan malzemelerin işlevlerini yerine getirmesini engelleyecek, ekstra masraf ve zaman kaybına neden olacaktır.

Yapı şap nemi kurutma son derece hassas bir işlem olduğu ve betonun düz ve pürüzsüz görünmesini sağlayacağından dolayı sadece şap kurutma cihazı ile gerçekleştirilmelidir.

Kurutma cihazı dışında kullanılacak cihazlar ve uygulanacak yöntemler hiçbir sonuç getirmemekle birlikte pek çok istenmeyen olayın meydana gelmesine de neden olmaktadır.

Yapı şap nemi kurutma firması olarak firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz cihazlarımız ile şap kurutma işlemlerinizi olması gerektiği gibi yapmakta ve bu süreçte her türlü desteği sizlere sağlamaktayız.

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız Türkiye’nin pek çok il ve ilçesinde faaliyet göstermekte olup size bir telefon kadar yakındır.

Kurutma cihazı temini için bizimle irtibata geçtiğiniz de cihaz adresinize kadar teslim edilmekte ve bunun için ekstra herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Yapı şap kurutma uygulaması için bizimle irtibata geçtiğinizde sadece şapınızı kurutmuş olmazsınız, aynı zamanda binanızın ilerleyen dönemlerde nemlenme ve rutubetlenme sorunları ile karşılaşmasını da engellemiş olursunuz.

#yapışapnemikurutma #yapışapkurutma #şapkurutma