Arşiv Odası Nem Alma Cihazı Kullanımı
  • Arşiv odası nem alma cihazı kullanımı, arşiv odası nedir sorusuna yanıt olarak eski belgelerin ya da yazıların saklandığı yerlere arşiv odası adı verilmekte.
  • Nemtek Nem Alma Firmasi
( Toplam Puan : 59 ) ( Oyveren : 20 ) ( ortalama : 75 )

Arşiv Odası Nem Alma Cihazı Kullanımı

Arşiv odası nem alma cihazı kullanımı, arşiv odası nedir sorusuna yanıt olarak eski belgelerin ya da yazıların saklandığı yerlere arşiv odası adı verilmekte olup bu yerlerin nemden korunması çok önemlidir.

Arşiv dünyada bulunan tüm kurumların, özel sektörde faaliyet gösteren firmaların ya da kişilerin daha sonra kullanmak üzere oluşturduğu görsel, yazılı veya data bilgilerinin saklandığı yere deniliyor.

Gazetelerde eski sayılar arşivde saklanırken aynı durum hukuk sektöründe eski dava ve yazışmalara ait belgelerin saklanması gibi birçok kurumlarda ise abonelere ait bilgilerin yazışmaların ve evrakların saklanması şeklinde olabiliyor.

Arşiv odaları genelde karanlık ve en dip odalar olduğu için arşiv odası nem alma işleminin yapılmadığı durumlarda arşiv odasında bulunan belgeler tahrip olabiliyor ve zarar görebiliyor.

Bazen yangın gibi durumlarda yangın söndürmek için sıkılan basınçlı su ya da sel felaketi gibi doğal afet sonucu arşiv odasının su içinde kaldığı durumlarda ise arşiv odası nem kurutma işleminin yapılarak arşiv odasında ve belgelerde bulunan suyun kurutulması gerekebiliyor.

Günümüzde yapılan tüm yazışmaların ve belgelerin arşivleri bilgisayar ortamında saklansa da bazen 50 yıl önceki dosyaya ihtiyaç duyulabiliyor.

Birçok ülkede tarihi arşivler bilgisayar ortamına aktarılmışken ülkemizde bu halen yapılmadığı için arşiv odasında bulunan evrakların zarar görmelerini engellemek gerekiyor.

Bu ise arşivde oluşan nem sorununun çözülmesi ile oluyor.

Arşiv odasına girdiğinizde arşiv odası nemli arşiv odası ise ağır bir rutubet kokusu ile karşılaşıyor ve aradığınız belgeyi bulana kadar çok zor durumda kalıyorsunuz.

Arşivler son derece önemli olduğu için odanın iklimi ile havanın kalitesinin arşivlerde bulunan değerli belgelerle dosyaların korunması esas alınarak oluşturulması gerekiyor.

Arşiv odası nem alma cihazı kullanımı yapılarak aşırı derecede kurutulan arşiv odası dosyalara rutubetli arşiv odası kadar zarar veriyor.

Arşiv odası olarak kullanılan depolarda yüzde 90’lara ulaşan nem sayesinde yüzde 70’in üzerinde olduğunda oluşan küfler meydana gelmekte ve bu da arşivlenen evraklara zarar vermektedir.

Ortamda bulunan nem böcekleri de kağıtları yiyerek kağıtlara zarar verdikleri için sorun çözülmediği takdirde beli bir süre sonra belgeler okunamaz hale gelebiliyor.

Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için arşivde neme sebep olacak tüm oluşumların yok edilerek arşive göre nem alma işleminin uygulanması yerinde oluyor.

Nem alma cihazları kullanılarak ortam neminin düşürülmesi ve havanın temizlenmesi mikroorganizmaları ortamdan uzak tutuyor.

Arşiv odası nem alma cihazı kullanımı işlemi için nem alma cihazını kullanabilir nem kurutma işlemi için de profesyonel kadromuzdan gerekli desteği alabilirsiniz.

Size uygun nem alma cihazları için de konusunda deneyimli ekibimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Bizleri arayarak detaylı bilgi ve kiralama seçenekleri hakkında daha detaylı sizleri bilgilendirmek için aramanızı bekliyoruz.

#arşivodasınemalma #arşivodası #arşivodasınemalmacihazı #arşivodasınemalmacihazıkullanımı