Neden Beton Kurutma Yapılmalı?
  • Neden Beton Kurutma Yapılmalı? beton kurutulmazsa ne olur? Beton kurutulmalı mı? Gibi sorulara bu yazımızda sizleri beton kurutma ile aydınlatmaya çalışacağız.
  • Nemtek Nem Alma Firmasi
( Toplam Puan : 55 ) ( Oyveren : 21 ) ( ortalama : 65 )

Neden Beton Kurutma Yapılmalı?

Neden Beton Kurutma Yapılmalı?, beton kurutulmazsa ne olur? Beton kurutulmalı mı? Gibi sorulara bu yazımızda sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Ancak bu cevapların içerisinde en can alıcı binanızı sağlıklı bir şekilde uzun yıllar boyunca bir yaşam alanı olarak kullanmak için beton kurutmanın yapılması gerekir olmalıdır.

Neden beton kurutma yapılır dendiğinde beton ilk yapılırken su ile birleşmiş olduğundan ve katılaşması gerektiğinden hiçbir şekilde ıslaklık ve nem üzerinde bulunmamalıdır.

Beton kurutmanın yapılabilmesi için gerekli olan tek materyal beton kurutma cihazıdır.

Nem kurutma cihazı beton içi ve dışını derinlemesine kurutarak üzerinde hiçbir ıslaklık ve nemin kalmamasını sağlamakta ve betonu olması gereken forma ulaştırarak nem dengesini sağlamaktadır.

Beton kurutmanın sağlıklı bir şekilde yapılması için beton atma işleminin tamamlanmasının hemen ardından kurutma cihazı ile kurutma işlemine geçilmesi gerekmektedir.

Bu işlem için kesinlikle beklenmemesi elzemdir. Beton atma işleminin ardından kurutma işlemine hemen geçilmemesi beton üzerinde bulunan nemin betonun içerisine işlemesine neden olmakta ve bu kez beton kurutma işi oldukça uzun sürmekte ve zorlanılmaktadır.

Bu sebeple beton atma işlemi tamamlandığında beton atılan alanın metre kare olarak kapasitesine uygun bir beton kurutma cihazı edinilmeli ve kurutma işlemi vakit kaybedilmeden gerçekleştirilmelidir.

Beton kurutma cihazı edinmek için firmamız ile bağlantıya geçmeniz ve kurutulacak olan betonun ne kadar bir büyüklüğe sahip olduğu ile adresinizi bildirmeniz bizler için yeterli olmaktadır.

Beton kurutma sadece inşaat halinde olan yapılarda değil, yaşam alanı olarak kullanılan yapılarda da sıkça yapılan ve yapılması gereken bir işlemdir.

Yapımı tamamlanmış ve kullanılmakta olan binalar inşaat halindeki binalardan daha çok nemlenme ve rutubetlenme sorunları ile karşı karşıya kalmaktadır.

Bunun sebepleri arasında beton altında bulunan su borularında zamanla meydana gelen aşınmalar ve buna bağlı olarak çatlamalar ile birlikte oluşan su sızıntıları, dış etken olarak adlandırabileceğimiz ve yalıtım eksiliği ile betonunun zamanında iyi kurutulmamasından kaynaklanan yağmur betona zarar vermesi sayılabilmektedir.

Daha ağırlıklı olarak ıslaklık gibi sebeplerden dolayı oluşan nem ve rutubetlenme günümüzde yaşam alanı olarak kullanılan binalarda çok sık karşılaşılan bir durumdur.

Beton sağlıklı bir şekilde kurutulmadığından nemlenmekte ve dışarıdan da yağmur suyu ile deforme olmaktadır.

Beton kurutmanın faydası olarak en başta sayılabilecek iki önemli kriter zaman ve maddiyattır.

Eğer beton sağlıklı bir şekilde kurutulursa inşaat zamanında hatta zamanından önce teslim edilebilecek ve ekstra maliyetler ile karşı karşıya kalınmayacaktır.

Beton olması gereken bir şekilde kurursa beton üzerine sonradan uygulanacak olan yalıtım malzemesi işlevini yerine getirebilecek ve böylece ısınma için harcanan maliyet minimum düzeylere inecektir.

Neden beton kurutulmalı sorusuna beton kurutma cihazı satışı ve kiralamasını yapmakta olan firma olarak verebileceğimiz en akılcı cevaplardan birisi de eğer binanızda sorun istemiyorsanız, yazın serin kışın ise sıcak hissetmek istiyorsanız yalıtım malzemesi kullanmadan önce beton kurutma işlemini sağlıklı bir şekilde yapmanız ve sonrasında yalıtım malzemesi kullanmanız cevabını verebiliriz.

Beton kurutmanın yararı olarak sayabileceğimiz bir diğer önemli madde ise yaşam alanı olarak kullanacağınız binanızın dış görünüşü açısından beton kurutmanın çok önemli bir yeri bulunduğu maddesidir.

Sağlıklı bir beton kurutma işlemi binanın dış görünüşünü olumlu anlamda etkileyecek ve binada deformasyon olma ihtimali azaldığı gibi daha az aralıklar ile bina badana ve boya isteyecektir.

Neden beton kurutma yapılmalı? sorusuna verebilecek cevap oldukça çok. Elimizden geldiğince en faydalı ve hayati değer taşıyan unsurları açıklamaya çalıştık.

Beton kurutma firması olarak tavsiyemiz beton kurutma işini yaparken mutlak suretle beton kurutma cihazından faydalanmanız ve bu işlemi beton atma işleminin hemen ardından vakit kaybetmeden yapmanız olacaktır.

#nedenbetonkurutmayapılmalı #betonkurutma #betonkurutmayapılmalımı