Nemli Şap Kurutma
  • Nemli şap kurutma işlemi her yapı, bina, inşaat, zemin, ev, hotel, garaj, depo gibi ortamlarda istisnasız uygulanmakta olan bir şap nem alma kurutma işlemidir.
  • Nemtek Nem Alma Firmasi
( Toplam Puan : 68 ) ( Oyveren : 21 ) ( ortalama : 80 )

Nemli Şap Kurutma

Nemli şap kurutma işlemi her yapıda veya bina, inşaat gibi ortamlarda istisnasız uygulanmakta olan bir şap nem alma kurutma işlemidir.

Yapıların nemlenme sorunları ile karşılaşmasına engel olduğu gibi, binaların zemin ve tavanlarının da düz ve pürüzsüz olmasını sağlamaktadır.

Islak şap kurutma mutlak suretle kurutma cihazı ile gerçekleştirilmeli ortam ısısı ile yani güneş yardımı ile yapılmamalı.

Kurutma cihazının özellikleri açısından şap kurutmaya uygun bir şekilde üretilmesinden dolayı, kurutma cihazı dışından uygulanacak yöntemler ve kullanılacak cihazlar şapın kurutulmasını sağlamayacağı gibi ilerleyen zamanlarda nemlenme sorunlarının sıkça ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Nemli şap kurutma günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile çok kısa bir sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

Geçmiş zamanlarda aylar alan bu kurutma işlemi şu anda bir telefon kadar yakın olan kurutma cihazı ile çok kısa sürede gerçekleştirilmekte ve diğer inşaat işlemlerine adeta zaman yaratmaktadır.

Şap atma işlemi tüm yapılarda uygulanmak zorundadır.

Gerek zeminin düz olması için gerekse nemlenme olayı ile karşılaşma ihtimalini en aza indirgemek için suda çözünebilen şapı kullanmak mecburidir.

Şap atma işlemi rastgele ve gelişi güzel yapılamayacağı gibi kurutma işlemi de gelişi güzel yapılmamalıdır. Aksi takdirde atılan betona zarar verilmekte ve bu durumda emek, para ve zaman kaybına neden olmaktadır.

Şap kurutma işlemi şap atma işleminin tamamlanmasının hemen ardından vakit kaybedilmeden ve beklenmeden yapılması gereken bir işlemdir.

Şap kurutma işlemi sırasında belirlenen sınırların kaldırılıp, kaldırılan sınırlara da şap dökme işleminin yapılmasının ardından ilk şap dökülen alandan son şap dökülen alana doğru sistemli ve kontrollü bir şekilde kurutma işleminin yapılması gerekmektedir.

Şap kurutma işlemi yapılırken alan büyük bir alan ise şap kurutma cihazının taşınabilir ve taşınma esnasında şap atılan zemine zarar vermeyecek özellikte olması gerekmektedir.

Cihazın taşınabilir olması ilk şap atılan yere götürülmesini sağlayacak ve belirli bir açıyla yerleştirildikten sonra kurutma işlemine başlaması sağlanacaktır.

Şap kurutma işleminde kurutma cihazının belirli bir açıyla konumlandırılması çok önemlidir.

Şap hassas bir malzeme olduğundan dolayı gereğinden fazla yakın mesafeden kurutulduğunda özelliklerini kaybetmektedir.

Su da rahatlıkla çözünebilen bir malzeme olmasından dolayı fazla ısıyı gördüğünde su ile birleşmekte ve işlevini tam olarak yerine getirememektedir.

Bu sebeple nemli şap kurutma işlemine başlanmadan önce ne kadar bir mesafeden şapın kurutulacağı iyi bilinmelidir.

Bunun için kurutma işlemini profesyonel kişilerin yapması hem işin çabuk tamamlanmasına hem de atılan şapın gerçekten işlevini yerine getirebilmesini sağlayacaktır.

Firmamızla irtibata geçerek şap nasıl kurutulur ve hangi cihaz ile kurutulmalı gibi sorulara ve sorunlarınıza destek ve cihaz kiralaması yapıyoruz.

#nemlişapkurutma #nemlenmişşapkurutma #şapkurutma #şapnemalma #şapnemalmakurutma