Nem Alma İşlemi
  • Ev, Oda, Bina, Yapı, İnşaat, Zemin, Beton, Şap, Ambar, Depo, Müze, Hastane, Arşiv, Gemi, Tavan, Parke, Şantiye, Sera, Duvar gibi yerlere nem alma işlemi yapılır
  • Nemtek Nem Alma Firmasi
( Toplam Puan : 41 ) ( Oyveren : 14 ) ( ortalama : 72.5 )

Nem Alma İşlemi

Nem alma işlemi nemin yoğun olarak nüfus ettiği alanlarda oldukça titiz bir şekilde gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir.

Nem’i meydana getiren birden fazla faktör vardır. Kimi zaman insanların tedbirsizliği yüzünden meydana gelse de kimi zamanda elde olmayan nedenler dolayı meydana gelmektedir.

Nem alma işleminden önce öncelikle nemi meydana getiren faktörlere göz atmak gerekir.

Eğer nemin hangi nedenden ötürü meydana geldiği tespit edilirse yok etme işlemi de oldukça etkili olacaktır.

Nemi meydana getiren nedenlerden biri evlerin içerisinde beslenen fazla bitki ve hayvanlardır.

Özellikle kedi ve köpek gibi hayvanlar tüylü olduğu için terleme olayı da hızlı gerçekleşecektir.

Terleme sonrasında evlerin duvarlarında ve tavanlarında nem ve rutubet oluşması olasıdır. Bu nedenle hayvan ve bitki gibi canlıları imkânınız varsa bahçe ve balkon gibi alanlarda saklamalısınız.

Evler nem oluşumu için en müsait bölgelerdir. İnsanların en çok yaşadığı alanlar olduğundan nem ve rutubet oluşumu daha fazla gözlenir.

Mesela banyo ve mutfaklara bakarsanız bu bölgelerde nem oluşumunun daha hızlı olduğunu görürsünüz.

Neden banyo ve mutfak diyecek olursanız günlük hayattan pay çıkarabilirsiniz.

Banyoda duş alırken yükselen buhar pencereden dışarı çıkmazsa ve içeride hapsolursa banyo duvarlarının ve tavanın zamanla şişmesine ve dökülmesine neden olur.

Bunun altında yatan faktörde nem ve rutubettir. Mutfaklarda oluşan nemin nedeni devamlı ocakta kaynatılan yemek, su vb.’dir. Pencereleri devamlı açık bırakmaya ve bölgeyi havalandırmaya özen göstermelisiniz.

Yalıtım sistemi binaların inşaatı sırasında en çok dikkat edilmesi gereken noktadır. Açık söylemek gerekirse yalıtım sistemi olmayan binalar belli bir süreden sonra içten içe çürümeye başlamaktadır.

Özellikle kış aylarında yalıtım sistemi olmayan binalarda kullanılan ısınma araçları odaların birini ısıtırken diğerinin soğuk kalasına neden olur. Soğuk kalan odalarda rutubet ve nem meydana gelir.

Yaşam alanlarınızın güneş saatlerinde mutlaka güneş görmesi gerekir. Özellikle çamaşır kurutulan evlerde pencereler kesinlikle kapalı kalmamalıdır.

Nem nasıl alınır sorusunu merak ediyorsanız bu işlemin en etkili silahının nem alma cihazları olduğunu söyleyebiliriz.

Nem alma cihazları nemin olduğu her alana nüfus ederek, ortamdaki kirli havayı içine çekmektedir.

Özellikle ambar ve depoların güneş görmesi zor olduğu için nem alma cihazlarından yararlanılabilir.

Nem alma cihazları kullanılarak nem nasıl alınmalı? Nem alma cihazlarının üzerinde higrostat seviyesine yer verilmiştir.

Cihazı çalıştırarak bölgede yer alan nemin ne kadarını cihaza hapsetmeniz gerektiğini görebilirsiniz.

Nemin olduğu alana cihazı doğru bir şekilde yerleştirerek motoru yanmayan ve ısınmayan bu cihazla nemi sadece birkaç saat içerisinde yok edebilirsiniz.

Şimdi nem neyle alınır sorusunun cevabının nem alma cihazları olduğunu biliyoruz.

Nem alma işlemi sırasında sizde bu cihazdan yararlanmak istiyorsanız hemen bizlerle iletişim kurabilir ve cihazın çalışma talimatlarını öğrenebilirsiniz.

#nemalmaişlemi #odanemalmaişlemi #evnemalmaişlemi #nemalma #binanemalmaişlemi

NEM ALMA İŞLEMİ